Արմինֆո. "Մեր քաղաքը" դաշինքից Գյումրու քաղաքապետի թեկնածու Մարտուն Գրիգորյանը հայտարարել է, որ "Քաղաքացիական պայմանագիրը" (ՔՊ) Գյումրիում քաղաքապետ չի ունենա: Ընդ որում, նա չի պատասխանել հիմնական հարցին, թե արդյոք կպաշտպանի Գյումրիի նախկին քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանի թեկնածությունը քաղաքապետի ընտրություններում:
"Հարգելի գյումրեցիներ, վերահաստատում եմ նախկինում ասածս. ՔՊ-ն Գյումրիում քաղաքապետ չի ունենա, դա հաստատ է", - գրել է նա սոցցանցում ։
Հիշեցնենք, որ Գյումրիի ավագանու մարտի 30 - ի ընտրությունների արդյունքներով ՀՀ ԿԸՀ նախնական տվյալներով ՝ մանդատների բաշխումը հետեւյալն է. "Քաղաքացիական պայմանագիր" (Սարիկ Մինասյան) ՝ 14 մանդատ, Հայաստանի կոմունիստական կուսակցություն (Վարդան Ղուկասյան) ՝ 8, "Մայր Հայաստան" (Կարեն Սիմոնյան) ՝ 2, "Մեր քաղաքը" (Մարտուն Գրիգորյան) ՝ 6, "Իմ հզոր համայնք" (Ռուբեն Մխիթարյան) ՝ 3:
Գյումրու ավագանի անցած երկու ընդդիմադիր ուժերը ("Իմ հզոր համայնք" կուսակցությունը (Ռուբեն Մխիթարյան) և "Մայր Հայաստան" դաշինքը (Կարեն Սիմոնյան) պատրաստակամություն են հայտնել քաղաքապետի ընտրություններում սատարել նրա թեկնածությունը: Այժմ բոլոր հայացքներն ուղղված են Մարտուն Գրիգորյանին։ Այսօր ավելի վաղ Ղուկասյանը հույս էր հայտնել, որ նախընտրական բոլոր պայմանավորվածությունները կմնան ուժի մեջ: Այն հարցին, թե արդյոք նա պատրաստ է պաշտպանել մեկ այլ ընդդիմադիր թեկնածուի թեկնածությունը միայն նրա համար, որպեսզի չանցնի իշխանական կուսակցության թեկնածությունը, Ղուկասյանը, նախ, կոչ էր արել սպասել Մարտուն Գրիգորյանի հայտարարությանը, իսկ հետո հայտարարել էր, որ "ամեն ինչի պատրաստ է հանուն իր ժողովրդի": Այդուհանդերձ, Վարդան Ղուկասյանը կարծում է, որ Մարտուն Գրիգորյանը ճիշտ որոշում կկայացնի: