Արմինֆո. Ընդդիմադիր "Միասնություն" դաշինքը հաղթանակ է տանում Փարաքար խոշորացված համայնքի ավագանու ընտրություններում։
Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի տվյալների համաձայն՝ "Ապրելու երկիր" և "Հաղթանակ" կուսակցությունների դաշինքը, ըստ նախնական տվյալների, հավաքել է ընտրողների 6508 ձայն: Երկրորդ տեղում է Հայաստանի կառավարող "Քաղաքացիական պայմանագիր" կուսակցությունը՝ 3 669 ձայն, երրորդ տեղում է "Ազգային առաջընթաց" կուսակցությունը (900 ձայն), չորրորդ տեղում է "Կայունություն" կուսակցությունը (426 ձայն): Ընտրողների ընդհանուր թիվը՝ 21 004, քվեարկության մասնակիցների ընդհանուր թիվը՝ 11 528:
Փարաքարի ընտրություններում հաղթած "Ապրելու երկիր" կուսակցության թեկնածու Վոլոդյա Գրիգորյանը շնորհակալություն է հայտնել Փարաքարի բնակիչներին: "Փարաքար համայնքի հարգելի բնակիչներ, շնորհակալություն ենք հայտնում վստահության համար: Վստահեցնում եմ, որ միասին կառուցելու ենք մեր երազած համայնքը", - նշել է քաղաքապետի թեկնածուն։
Դաշինքի առաջնորդներին է դիմել Ազգային ժողովի ընդդիմադիր "Պատիվ ունեմ" խմբակցության պատգամավոր Թագուհի Թովմասյանը: "Շնորհավո՜ր պարոնայք ձեր տպավորիչ, 3 տարի ձգձգված հաղթանակը իշխող ՔՊ-ի նկատմամբ: Փարաքար խոշորացված համայնքի բնակիչներ, դուք վերականգնեցիք արդարությունը... բրավո... Գյումրի՝ սպասում ենք... ", - գրել է պատգամավորը՝ «Ֆեյսբուքի» իր էջում: