Արմինֆո. Դեկտեմբերի 9-ին՝ Ազգային ժողովի արտահերթ ընտրությունների օրը, Հայաստանի մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմի թեժ գծին ժամը 15:00-ի դրությամբ ստացվել է ընտրական գործընթացին վերաբերող 37 ահազանգ:
«Անկախ դիտորդ՚ նախաձեռնությունը հաղորդում է ընտրատեղամասերում խախտումնեի մասին
Կիրակի, 9 Դեկտեմբերի 2018, 12:20
Արմինֆո.Դեկտեմբերի 9-ի Ժամը 10:00 դրությամբ «Անկախ դիտորդ՚ նախաձեռնությունը արձանագրել է, որ Գեղարքունիքի մարզի Սևան քաղաքի 20/05, Վանաձորի 23/54 և 23/53, 23/25, Շիրակի մարզի Փանիկ գյուղի 33/20, Երևանի Նալբանդյանի անվան թիվ 33 դպրոցում տեղակայված  9/7, 9/8, 9/9 և 9/10 տեղամասային ընտրական կենտրոններին մոտ քարոզչական պաստառներ են փակցված:
Ուրբաթ, 7 Դեկտեմբերի 2018, 13:35
Մինչև 2020 թիվը պետությունը կկատարի Սպիտակի երկրաշարժի գոտու 542 ընտանիքների բնակարանային խնդիրների լուծելու իր պարտավորությունը
Ուրբաթ, 7 Դեկտեմբերի 2018, 12:47
Արմինֆո.Մինչև 2020 թիվը պետությունը կկատարի 1988 թվականի դեկտեմբերի 7-ին աղետալի երկրաշարժից տուժած Շիրակի, Լոռու եւ Արագածոտնի մարզերի 542 ընտանիքների բնակարանային խնդրի լուծման իր պարտավորությունը: Այս մասին դեկտեմբերի 7-ին Գյումրիում կառավարության արտագնա նիստում հայտարարել է Հայաստանի քաղաքաշինության կոմիտեի նախագահ Ավետիք Էլոյանը:
Նախարարի պաշտոնակատար. 2018-ին առաջնահերթ լուծում պահանջող խնդիրների լուծման համար Շիրակի և Լոռու մարզերին հատկացվել է 774,4 միլիոն դրամ
Ուրբաթ, 7 Դեկտեմբերի 2018, 12:20
Արմինֆո.2018-ին առաջնահերթ լուծում պահանջող խնդիրների լուծման համար Շիրակի և Լոռու մարզերին հատկացվել է 774, 4 միլիոն դրամ։ Դեկտեմբերի 7-ին Գյումրիում կառավարության արտահերթ նիստում այդ մասին հայտարարել է տարածքային կառավարման նախարարի պաշտոնակատար Սուրեն Պապիկյանը` ներկայացնելով աղետի գոտում 2018 թվականի ընթացքում կատարված և 2019 թվականի ընթացքում կատարվելիք աշխատանքների վերաբերյալ զեկույցը։
Հինգշաբթի, 6 Դեկտեմբերի 2018, 15:59
ՀՀ գլխավոր դատախազությունը պարզաբանել է պատգամավոր Արամ Հարությունյանին անձեռնմխելիությունից անհապաղ զրկելու անհրաժեշտությունը
Երեթշաբթի, 4 Դեկտեմբերի 2018, 16:24
Արմինֆո. ՀՀ գլխավոր դատախազությունը պարզաբանել է ԱԺ պատգամավոր Արամ Հարությունյանին անձեռնմխելիությունից անհապաղ զրկելու անհրաժեշտությունը: