Արմինֆո. Հայաստանի պաուերլիֆտինգի ֆեդերացիայի նախագահ և գլխավոր մարզիչ Գագիկ Սարոյանի գլխավորությամբ Հայաստանի պաուերլիֆտինգի հավաքականը գրանցել է իր հերթական պատմական արդյունքը:
Արմինֆո. ՀՀ արդարադատության նախարար Սրբուհի Գալյանն ընդունել է ՀՀ-ում ԱՄՆ արտակարգ և լիազոր դեսպան Քրիստինա Քվինին:
Արմինֆո. Սյունիքի մարզպետ Ռոբերտ Ղուկասյանն այսօր ընդունել է ՀՀ-ում Նիդերլանդների նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Մարիկե Մոնրոյ-Վինթերին, ով Հայաստանում մարզային այցերն սկսել է Սյունիքից։
Արմինֆո. Ադրբեջանի համար նշանակություն չունի, թե որքան ամուր կամ թույլ են Հայաստանի դիրքերը, նա շարունակում է հետևողականորեն իրականացնել այն հնարավորինս թուլացնելու քաղաքականությունը։ Այդ մասին ԱրմԻնֆո-ի թղթակցի հետ զրույցում հայտարարել է քաղաքագետ Դավիթ Հարությունովը, անդրադառնալով Հայաստանի կողմից, իբր, հրադադարի ռեժիմի խախտման մասին ադրբեջանական կողմի հաճախակի դարձած ապատեղեկատվությանը և զուգահեռաբար Հայաստանի տարածքների գնդակոծմանը:
Արմինֆո. Տեղական ինքնակառավարման մարմինների 2025 թվականի մարտի 30-ի արտահերթ ընտրությունների շրջանակներում, ընտրական տեղամասում վերահաշվարկի կամ ընտրական տեղամասում քվեարկության արդյունքներն անվավեր ճանաչելու մասին դիմում համապատասխան սուբյեկտները կարող էին ներկայացնել 2025 թվականի մարտի 31-ին՝ ժամը 12.00-ից մինչև ժամը 18.00-ն, կամ 2025 թվականի ապրիլի 1-ին՝ ժամը 9.00-ից մինչև ժամը 11.00-ն:
Արմինֆո. Գյումրին Նիկոլին մերժելով «ո՛չ» ասաց նրա թուրք-ադրբեջական օրակարգին: Նիկոլ Փաշինյանի ոչ լեգիտիմ լինելը ևս մեկ փաստով հաստատվեց Գյումրիում ու Փարաքարում: Այդ մասին «Ֆեյսբուքի» իր էջում գրել է Երևանի ավագանու ընդդիմադիր "Մայր Հայաստան" խմբակցության ղեկավար Անդրանիկ Թևանյանը, հավելելով, որ Գյումրու ընտրությունն ուներ համապետական նշանակություն և յուրօրինակ հանրաքվե էր:
Արմինֆո. Գյումրիի և Փարաքարի ավագանու ընտրությունները ցույց տվեցին, որ ընտրություններում հաջողությունը կախված է ոչ այնքան քաղաքական ուժից, որքան՝ թեկնածուի անձից: Այդ մասին ԱրմԻնֆո-ի թղթակցի հետ զրույցում հայտարարել է քաղտեխնոլոգ Արմեն Բադալյանը ' մեկնաբանելով մարտի 30-ին կայացած Գյումրի և Փարաքար համայնքների ավագանու արտահերթ ընտրությունների արդյունքները:
Արմինֆո. ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Նարեկ Մկրտչյանը կրկին փորձել է բացատրել ապրիլի 1-ից արցախցիներին տրամադրվող ամենամսյա "40+10 հազար դրամ" օգնության կրճատման տրամաբանությունը ՝ նման որոշումն արդարացնելով բնակապահովման երկարաժամկետ ծրագիր իրականացնելու անհրաժեշտությամբ: Նախարարը համապատասխան դիրքորոշում է հայտնել Հայաստանի խորհրդարանում մարտի 31-ին տեղի ունեցած պրոֆիլային հանձնաժողովի նիստի ընթացքում՝ արձագանքելով մարտի 29-ին Երեւանի կենտրոնում տեղի ունեցած հանրահավաքում արցախցիների հնչեցրած հարցերին, այդ թվում ՝ կառավարության բնակարանային ծրագրի վռրաբերյալ:
Արմինֆո. Արցախի օրենսդիր մարմնի առաքելությունն է բարձրացնել արցախցիների իրավունքների հարցերը այնքան ժամանակ, քանի դեռ Հայաստանում չի հայտնվել իշխանություն, որը պատրաստ է ակտիվորեն պաշտպանել այդ իրավունքները: Այդ մասին մարտի 31-ին ՀՀ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարարության շենքի մոտ արցախցիների բողոքի ակցիայի ժամանակ հայտարարել է է Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի պատգամավոր Մետաքսե Հակոբյանը՝ լրագրողների հետ զրույցում։