Շաբաթ, 29 Մարտի 2025 13:34
Արմինֆո. Մարդու իրավունքների պաշտպանի մշտադիտարկման արդյունքներն արձանագրում են, որ Հայաստանի Հանրապետությունում անձնական տվյալների պաշտպանության ոլորտում առկա են մի շարք խնդիրներ, որոնց լուծմանն ուղղված արդյունավետ մեխանիզմները բացակայում են։ Այդ մասին ասվում է Հայաստանի ՄԻՊ գրասենյակի հաղորդագրությունում: >>>
Ուրբաթ, 28 Մարտի 2025 14:13
Արմինֆո. Գյումրեցիների մեծ մասը մտադիր է մասնակցել մարտի 30-ին կայանալիք ավագանու ընտրություններին: Այդ մասին են վկայում MPG խորհրդատվական ընկերության «Կդորմը Ընտրություն» հարցման արդյունքները: >>>
Ուրբաթ, 28 Մարտի 2025 13:30
Արմինֆո. Սյունիքի մարզում ամփոփվել է Հայաստանի 2024թ. թատերաշրջանը: Ավանդույթի համաձայն, Թատրոնի միջազգային օրը՝ մարտի 27 - ին, տեղի է ունեցել "Արտավազդ" թատերական ամենամյա մրցանակաբաշխությունը: Առաջին անգամ այն անցկացվել է Երևանից դուրս և Կապանում հավաքել է Հայաստանի թատերական բոմոնդի ողջ ընտրանին երկրի բոլոր մարզերից: Նման որոշում է կայացվել, քանի որ այս տարի լրացել է Կապանի Ա. Շիրվանզադեի անվան դրամատիկական թատրոնի 90-ամյակը: >>>
Ուրբաթ, 28 Մարտի 2025 11:37
Արմինֆո. Մարտի 31-ին հայտնի կդառնա կենսաչափական փաստաթղթերը թողարկող ընկերության անունը․տեղի է ունեցել ստացված հայտերի ֆինանսական առաջարկների բացման նիստը: >>>
Հինգշաբթի, 27 Մարտի 2025 18:13
Արմինֆո. Հայաստանում Գոնկուրյան մրցանակի առաջին դափնեկրի անունը կհայտարարվի 2025 թվականի մարտի 31-ին: Այդ մասին տեղեկացնում է Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպանությունը։ >>>
Հինգշաբթի, 27 Մարտի 2025 16:38
Արմինֆո. ՔԿՀ-ներում ինքնասպանությունների պատճառները հաճախ կապված են կյանքի բարդ պայմանների հետ, որոնք լուրջ հոգեբանական մարտահրավեր են դառնում բանտարկյալների համար: Այդ մասին մարտի 27-ին Երեւանում կայացած մամուլի ասուլիսում հայտարարել է Հայաստանի արդարադատության նախարարության քրեակատարողական ծառայության սոցիալական, հոգեբանական եւ իրավական աշխատանքների վարչության պետ Ցողիկ Ալեքսանյանը։ >>>
Հինգշաբթի, 27 Մարտի 2025 16:11
Արմինֆո. «Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ մարտի 28-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների էլեկտրամատակարարումը` >>>
Արմինֆո. Կառավարությունն այսօրվա նիստում հաստատել է հանրության շրջանում առողջ ապրելակերպի խրախուսման և երթևեկության այլընտրանքային ձևերի խթանման միջոցառումը: >>>
Հինգշաբթի, 27 Մարտի 2025 12:55
Արմինֆո. Կառավարությունն այսօրվա նիստում հավանություն է տրվել «ՀՀ քրեական օրենսգրքում լրացում կատարելու մասին» օրենքի նախագծին: Ըստ հիմնավորման՝ տրանսպորտային միջոցների բաղադրիչ մասերի, սարքերի կամ սարքավորումների գողությունների աճն այսօր լուրջ խնդիր է ինչպես ամբողջ աշխարհում, այնպես էլ՝ Հայաստանի Հանրապետությունում։ Այն անմիջականորեն կապված է ինչպես տրանսպորտային միջոցների քանակի ավելացման, այնպես էլ՝ այն հանգամանքի հետ, որ նման գողություններ կատարելն ավելի դյուրին է, իսկ պատասխանատվությունը համապատասխանում է ոչ մեծ ծանրության հանցատեսակի համար սահմանված պատժատեսակներին։ >>>
Հինգշաբթի, 27 Մարտի 2025 11:54
Արմինֆո. Մարտի 26-ին` տեղական ժամանակով ժամը 23:43-ին (Գրինվիչի ժամանակով` ժամը 19։43-ին) ՀՀ ՆԳՆ Սեյսմիկ պաշտպանության տարածքային ծառայության սեյսմոլոգիական ցանցի կողմից գրանցվել է հյուսիսային լայնության 41.15⁰ և արևելյան երկայնության 43․87⁰ աշխարհագրական կոորդինատներով Հայաստան-Վրաստան սահմանային գոտի՝ Բավրա գյուղից 6 կմ հյուսիս-արևելք, օջախի 10 կմ խորությամբ 2․3 մագնիտուդով երկրաշարժ։ >>>
Հինգշաբթի, 27 Մարտի 2025 11:50
Արմինֆո. Ընդդիմադիր "Մայր Հայաստան" դաշինքի Գյումրիի գրասենյակում խուզարկություններ են ընթանում։ Այդ մասին Facebook-ի իր էջում հաղորդել է Երեւանի ավագանու "Մայր Հայաստան" խմբակցության անդամ Գեւորգ Ստեփանյանը: >>>
Հինգշաբթի, 27 Մարտի 2025 11:08
Արմինֆո. Հայ շախմատիստներ Գաբրիել Սարգսյանը, Ռոբերտ Հովհաննիսյանը, Շանթ Սարգսյանը և Հայկ Մարտիրոսյանը Եվրոպայի անհատական առաջնության արդյունքներով նվաճել են շախմատի աշխարհի գավաթի ուղեգրեր: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիան: >>>
Հինգշաբթի, 27 Մարտի 2025 11:06
Արմինֆո. Երևանում մարտի 27-ի ցերեկը, 28-ին, ապրիլի 1-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Մարտի 29-31-ին օրվա ընթացքում սպասվում է կարճատև անձրև։ >>>
Չորեքշաբթի, 26 Մարտի 2025 17:18
Արմինֆո.«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ մարտի 27-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների էլեկտրամատակարարումը` >>>
Չորեքշաբթի, 26 Մարտի 2025 15:54
Արմինֆո. Հայաստանում Ուկրաինայի դեսպանատանը հանդիպում է տեղի ունեցել "Ուկրաինական ֆորում" ՀԿ-ի, "Alvan Tsaghik Social-Educational Center" ՀԿ-ի ներկայացոիցիչների հայ և ուկրաինացի երիտասարդների հետ: >>>
Չորեքշաբթի, 26 Մարտի 2025 12:54
Արմինֆո. Տնային կալանքի տակ գտնվող անձինք կկարողանան հեռավար շարունակել իրենց աշխատանքային գործունեությունը։ ՀՀ Ազգային ժողովը մարտի 26-ի լիագումար նիստում առաջին ընթերցմամբ փոփոխություններ է կատարել ՀՀ աշխատանքային օրենսգրքում: >>>
Չորեքշաբթի, 26 Մարտի 2025 12:08
Արմինֆո. Հայաստանի իշխանությունները ցանկանում են երթևեկության կանոնների խախտման համար տուգանային միավորների քանակը ներկայիս 9-ից ավելացնել մինչեւ 13: ՀՀ Ազգային ժողովը մարտի 26-ի լիագումար նիստում երկրորդ եւ վերջնական ընթերցմամբ փոփոխություններ է կատարել Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ օրենսգրքում: >>>
Երեթշաբթի, 25 Մարտի 2025 14:07
Արմինֆո. Դատախազությունը 2.5 ամսվա ընթացքում ավելի քան կես միլիարդ դրամի գույք է վերադարձրել պետությանն ու համայնքներին, մոտ 1 միլիարդ դրամի բավարարված հայցեր կան: >>>