Գյումրեցիների մեծ մասը մտադիր է մասնակցել ավագանու առաջիկա ընտրություններին
Ուրբաթ, 28 Մարտի 2025 14:13
Արմինֆո. Գյումրեցիների մեծ մասը մտադիր է մասնակցել մարտի 30-ին կայանալիք ավագանու ընտրություններին: Այդ մասին են վկայում MPG խորհրդատվական ընկերության «Կդորմը Ընտրություն» հարցման արդյունքները:
Ուրբաթ, 28 Մարտի 2025 13:30
Արմինֆո. Սյունիքի մարզում ամփոփվել է Հայաստանի 2024թ. թատերաշրջանը: Ավանդույթի համաձայն, Թատրոնի միջազգային օրը՝ մարտի 27 - ին, տեղի է ունեցել "Արտավազդ" թատերական ամենամյա մրցանակաբաշխությունը: Առաջին անգամ այն անցկացվել է Երևանից դուրս և Կապանում հավաքել է Հայաստանի թատերական բոմոնդի ողջ ընտրանին երկրի բոլոր մարզերից: Նման որոշում է կայացվել, քանի որ այս տարի լրացել է Կապանի Ա. Շիրվանզադեի անվան դրամատիկական թատրոնի 90-ամյակը:
Ուրբաթ, 28 Մարտի 2025 11:37
Արմինֆո. Մարտի 31-ին հայտնի կդառնա կենսաչափական փաստաթղթերը թողարկող ընկերության անունը․տեղի է ունեցել ստացված հայտերի ֆինանսական առաջարկների բացման նիստը:
Հինգշաբթի, 27 Մարտի 2025 18:13
Արմինֆո. Հայաստանում Գոնկուրյան մրցանակի առաջին դափնեկրի անունը կհայտարարվի 2025 թվականի մարտի 31-ին: Այդ մասին տեղեկացնում է Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպանությունը։
Հինգշաբթի, 27 Մարտի 2025 16:38
Արմինֆո. ՔԿՀ-ներում ինքնասպանությունների պատճառները հաճախ կապված են կյանքի բարդ պայմանների հետ, որոնք լուրջ հոգեբանական մարտահրավեր են դառնում բանտարկյալների համար: Այդ մասին մարտի 27-ին Երեւանում կայացած մամուլի ասուլիսում հայտարարել է Հայաստանի արդարադատության նախարարության քրեակատարողական ծառայության սոցիալական, հոգեբանական եւ իրավական աշխատանքների վարչության պետ Ցողիկ Ալեքսանյանը։
Հինգշաբթի, 27 Մարտի 2025 16:11
Արմինֆո. «Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ մարտի 28-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների էլեկտրամատակարարումը`
Արմինֆո. Կառավարությունն այսօրվա նիստում հաստատել է հանրության շրջանում առողջ ապրելակերպի խրախուսման և երթևեկության այլընտրանքային ձևերի խթանման միջոցառումը: