Չորեքշաբթի, 5 Մարտի 2025 18:37
Արմինֆո.Ադրբեջանը փակում է Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի (ԿԽՄԿ) ներկայացուցչությունը երկրում: >>>
Չորեքշաբթի, 5 Մարտի 2025 12:14
Արմինֆո. Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման մանդատով օժտված ԵԱՀԿ Մինսկի խումբը դե-ֆակտո չի աշխատում։ Այդ մասին հայտարարել է Հայաստանում Ռուսաստանի դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինը՝ 24News-ի հետ հարցազրույցում։ >>>
Երեթշաբթի, 4 Մարտի 2025 19:02
Արմինֆո.Ադրբեջանում ապօրինի դատաքննության ընթացքում հայ ռազմագերիներից ստացված ցուցմունքներն իրավական ուժ չունեն, քանի որ դրանք ստացվել են խոշտանգումների ներքո: Այդ մասին հայտարարել է Արցախի մարդու իրավունքների պաշտպան Գեղամ Ստեփանյանը՝ Բաքվում պահվող հայ ռազմագերիների և քաղաքացիական անձանց շուրջ ստեղծված տագնապալի իրավիճակի կապակցությամբ ՀՀ ԱԳՆ և Շվեյցարիայի դեսպանատան առջև կազմակերպված բողոքի ակցիայի ժամանակ։ >>>
Երկուշաբթի, 3 Մարտի 2025 11:25
Արմինֆո. Անգամ Բաքվի բանտախցերում տեղի ունեցած աներևակայելի բարբարոսությունից հետո Արցախի երրորդ նախագահ Բակո Սահակյանը վերահաստատել է Արցախի ժողովրդի ինքնորոշման կամքն ու իրավունքը՝ կեղծ "դատավարությունների" ընթացքում, որոնք ներկայումս իրականացնում է Ադրբեջանը: Այդ մասին ասվում է Հայ դատի Ավստրալիայի հանձնախմբի ֆեյսբուքյան հրապարակման մեջ։ >>>
Շաբաթ, 1 Մարտի 2025 12:15
Արմինֆո. «Բաքվում իրականացվող «դատավարության» ժամանակ նախագահ Բակո Սահակյանը հայտարարել է, որ և´ նախաքննության փուլում և´ հիմա պնդում է, որ արցախյան հիմնախնդիրը քրեական և դատական քննարկման առարկա չէ», - հաղորդել է Հայաստանի ԱԺ ընդդիմադիր «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը: >>>
Ուրբաթ, 28 Փետրվարի 2025 16:56
Արմինֆո. Անհրաժեշտ է օգտագործել բոլոր հնարավոր հարթակները Ադրբեջանի վրա միջազգային ճնշումը մեծացնելու համար, որպեսզի այդ երկիրը ամենաբարձր գին վճարի Բաքվի բանտերում մեր հայրենակիցներին պահելու համար։ Այդ մասին փետրվարի 28-ին հայտարարել է Արցախի մարդու իրավունքների պաշտպան, իրավապաշտպան Գեղամ Ստեփանյանը՝ Հայոց ցեղասպանության զոհերի հուշահամալիրում, որտեղ այսօր անցկացվում են Սումգայիթում հայերի ջարդերի 37-րդ տարելիցի հիշատակի միջոցառումները: >>>
Հինգշաբթի, 27 Փետրվարի 2025 15:01
Արմինֆո.Սումգայիթի ջարդերի իրական կազմակերպիչը ՝ ի դեմս Ադրբեջանի ղեկավարության, մնացել է անպատիժ։ Այդ մասին ասվում է "Գեղարդ" գիտավերլուծական հիմնադրամի հոդվածում, որը նվիրված է Սումգայիթի, Բաքվի, Կիրովաբադի և Մարաղայի կոտորածների 37-րդ տարելիցին: >>>