Արմինֆո. Հայաստանի իշխանություններն իրավական հարցերն օգտագործում են բացառապես քաղաքական նպատակներով՝ արդեն 7 տարի պայքարելով անցյալի և անցյալի բարոյականության դեմ: Այդ մասին Facebook-ի իր էջում գրել է "Ապրելու երկիր" կուսակցության համահիմնադիր Մեսրոպ Առաքելյանը:
Նրա խոսքով ՝ Գյումրիի ընտրություններում հնարավոր ընտրակաշառքի դեպքերը խիստ մտահոգիչ են և դատապարտելի: "Նախկին բարքերի դրսևորումներն անթույլատրելի են, քանի որ դրանք էապես վնասում են ընտրական գործընթացներին։ Ընդ որում, ընտրական գործընթացներին առաջին հերթին, վնասում է իշխանության մարմինների կողմից վարչական ռեսուրսի համատարած օգտագործումը, որտեղ հիմնական ընտրական կաշառքը պետական և համայնքային բյուջեների միջոցներն են: Գյումրիի պարագայում իշխանությունը հերթական անգամ իրավական գործընթացներն օգտագործում է բացառապես քաղաքական նպատակներով", - գրել է քաղաքական գործիչը, հավելելով, որ այս անվերջ մղձավանջը մեկ լուծում ունի ՝ մարտի 30-ին ընտրատեղամաս գալով քվեաթերթիկով ձերբազատվել այդ ամենից ։
Նշենք, որ այսօր փաստաբան Արսեն Բաբայանը լրագրողներին հաղորդել էր Գյումրու քաղաքապետի թեկնածու, ԱԺ ընդդիմադիր "Պատիվ ունեմ" խմբակցության պատգամավոր Մարտուն Գրիգորյանի նախընտրական շտաբների վրա լայնածավալ հարձակման մասին: Փաստաբանը նշել էր, որ ընտրություններից երկու օր առաջ Գյումրիում կոշտ ճնշումներ են սկսվել ընդդիմության թեկնածուների նկատմամբ: Փաստաբանի խոսքով ՝ քննչական մարմինը որոշում է կայացրել Մարտուն Գրիգորյանի հորն ու որդուն ձերբակալելու մասին:
Այսօր էլ հայտնի է դարձել իրավապահների կողմից "Մայր Հայաստան" դաշինքի գրասենյակում կատարված խուզարկությունների մասին, որոնց արդյունքնում դաշինքի ներկայացուցիչ Էմմա Գրիգորյանին տեղափոխել են Հակակոռուպցիոն կոմիտե, որտեղ միանգամից մի քանի քրեական գործ է հարուցվել՝ ընտրողներին կաշառք տալու դեպքերով:
Հիշեցնենք, որ մարտի 30-ին Գյումրիում պետք է անցկացվեն ավագանու արտահերթ ընտրություններ: