ԱՎԵԼԱՑՆԵԼ ՄԵԿՆԱԲԱՆՈՒԹՅՈՒՆ
Հայաստանի պաուերլիֆտինգի հավաքականն արժանացել է հատուկ գավաթի՝ լավագույն արդյունքի համար Հայաստանի պաուերլիֆտինգի հավաքականն արժանացել է հատուկ գավաթի՝ լավագույն արդյունքի համար
Հայաստանի արդարադատության նախարարն ու ԱՄՆ դեսպանը քննարկել են երկկողմ օրակարգին վերաբերող հարցեր Հայաստանի արդարադատության նախարարն ու ԱՄՆ դեսպանը քննարկել են երկկողմ օրակարգին վերաբերող հարցեր
Հայաստանում կանցկացվեն Վրաստանի մշակույթի օրերՀայաստանում կանցկացվեն Վրաստանի մշակույթի օրեր
ԿԳՄՍՆ ղեկավարը վարչապետին ներկայացրել է ՀՀ կրթության մինչև 2030 թվականի զարգացման պետական ծրագրի և գործողությունների պլանի կատարման ընթացքըԿԳՄՍՆ ղեկավարը վարչապետին ներկայացրել է ՀՀ կրթության մինչև 2030 թվականի զարգացման պետական ծրագրի և գործողությունների պլանի կատարման ընթացքը
Ֆիլիպ Իվանովիչ. Հայաստան այցիս նպատակն է քննարկել երկկողմ փոխգործակցության խթանման հնարավորություններն ու հետագա քայլերըՖիլիպ Իվանովիչ. Հայաստան այցիս նպատակն է քննարկել երկկողմ փոխգործակցության խթանման հնարավորություններն ու հետագա քայլերը
Չեռնոգորիայի փոխվարչապետն այցելել է Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիրՉեռնոգորիայի փոխվարչապետն այցելել է Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր
Հայաստանում կարևորում են Չեռնոգորիայի փորձի ուսումնասիրումը եվրաինտեգրման ճանապարհինՀայաստանում կարևորում են Չեռնոգորիայի փորձի ուսումնասիրումը եվրաինտեգրման ճանապարհին
Նիդերլանդների դեսպանը պատրաստակամություն է հայտնել հայկական կողմի հետ քննարկել Սյունիքում նոր ծրագրերի աջակցության առաջարկներըՆիդերլանդների դեսպանը պատրաստակամություն է հայտնել հայկական կողմի հետ քննարկել Սյունիքում նոր ծրագրերի աջակցության առաջարկները
Հայաստանն ու Չեռնոգորիան պայմանավորվել են ջանքեր գործադրել հարաբերությունների առավել զարգացման համարՀայաստանն ու Չեռնոգորիան պայմանավորվել են ջանքեր գործադրել հարաբերությունների առավել զարգացման համար
Քաղաքագետ. Ադրբեջանը շարունակում է հետևողականորեն իրականացնել Հայաստանի թուլացման քաղաքականությունՔաղաքագետ. Ադրբեջանը շարունակում է հետևողականորեն իրականացնել Հայաստանի թուլացման քաղաքականություն
Վասիլիս Մարագոս. Հայաստանը եվրոպական մշակույթի կարևոր  մասնիկներից է Վասիլիս Մարագոս. Հայաստանը եվրոպական մշակույթի կարևոր մասնիկներից է
Հայոց ցեղասպանության ժամանակ նահատակված Իգնատիոս Մալոյանը կսրբադասվի. Պապի որոշումըՀայոց ցեղասպանության ժամանակ նահատակված Իգնատիոս Մալոյանը կսրբադասվի. Պապի որոշումը
Հայաստանի ԿԸՀ-ը ձայների վերահաշվարկ կիրականացնի Գյումրիի եւ Փարաքարի 10 ընտրատեղամասերումՀայաստանի ԿԸՀ-ը ձայների վերահաշվարկ կիրականացնի Գյումրիի եւ Փարաքարի 10 ընտրատեղամասերում
Numbeo. Հայաստանը 147 երկրների շրջանում 8-րդ տեղն Է զբաղեցրել անվտանգության ինդեքսումNumbeo. Հայաստանը 147 երկրների շրջանում 8-րդ տեղն Է զբաղեցրել անվտանգության ինդեքսում
Կոնվերս Բանկը տեղաբաշխում է Վարդանանց ՆԲԿ պարտատոմսերըԿոնվերս Բանկը տեղաբաշխում է Վարդանանց ՆԲԿ պարտատոմսերը
Ադրբեջանում մերժել են խորհրդարանական մակարդակով հանդիպելու Հայաստանի առաջարկըԱդրբեջանում մերժել են խորհրդարանական մակարդակով հանդիպելու Հայաստանի առաջարկը
«Մայր Հայաստան». Նիկոլ Փաշինյանի ոչ լեգիտիմ լինելը ևս մեկ փաստով հաստատվեց Գյումրիում ու Փարաքարում«Մայր Հայաստան». Նիկոլ Փաշինյանի ոչ լեգիտիմ լինելը ևս մեկ փաստով հաստատվեց Գյումրիում ու Փարաքարում
Փարիզը ողջունում է Հայաստանի միանալը ՄԱԿ Անվտանգության խորհրդում վետոյի իրավունքի սահմանափակման ֆրանս-մեքսիկական նախաձեռնությանըՓարիզը ողջունում է Հայաստանի միանալը ՄԱԿ Անվտանգության խորհրդում վետոյի իրավունքի սահմանափակման ֆրանս-մեքսիկական նախաձեռնությանը
Երեւան է ժամանում Վիետնամի խորհրդարանի խոսնակըԵրեւան է ժամանում Վիետնամի խորհրդարանի խոսնակը
Դեսպան. տարեցտարի աճում է Կիպրոսում իրենց հանգիստն անցկացնող Հայաստանի քաղաքացիների թիվըԴեսպան. տարեցտարի աճում է Կիպրոսում իրենց հանգիստն անցկացնող Հայաստանի քաղաքացիների թիվը
Վիլեն Գաբրիելյանը որոշել է վայր դնել պատգամավորական մանդատըՎիլեն Գաբրիելյանը որոշել է վայր դնել պատգամավորական մանդատը
Հայաստանի քաղաքացիների կենսաչափական անձնագրերի պատրաստմամբ կզբաղվի ֆրանսիական կոնսորցիումըՀայաստանի քաղաքացիների կենսաչափական անձնագրերի պատրաստմամբ կզբաղվի ֆրանսիական կոնսորցիումը
ԱԺ պատգամավոր. Իրավասու մարմիններն զբաղված են ոչ թե անհետ կորածների իրական որոնումներով, այլ՝ իմիտացիայովԱԺ պատգամավոր. Իրավասու մարմիններն զբաղված են ոչ թե անհետ կորածների իրական որոնումներով, այլ՝ իմիտացիայով
Հայաստանի պաշտպանության նախարարությունը հերքել է թշնամական կողմի երրորդ ապատեղեկատվությունը՝ 24 ժամվա ընթացքումՀայաստանի պաշտպանության նախարարությունը հերքել է թշնամական կողմի երրորդ ապատեղեկատվությունը՝ 24 ժամվա ընթացքում
Իդրամն արդեն Yerevan City-ում էԻդրամն արդեն Yerevan City-ում է
Փարաքարի և Գյումրիի ընտրությունները ցույց տվեցին, որ հաղթում է ոչ թե կուսակցությունը, այլ՝ անհատը. քաղտեխնոլոգՓարաքարի և Գյումրիի ընտրությունները ցույց տվեցին, որ հաղթում է ոչ թե կուսակցությունը, այլ՝ անհատը. քաղտեխնոլոգ
Մարտուն Գրիգորյանը վստահեցրել է, որ ՔՊ-ը Գյումրիում քաղաքապետ չի ունենաՄարտուն Գրիգորյանը վստահեցրել է, որ ՔՊ-ը Գյումրիում քաղաքապետ չի ունենա
Արմեն Բեգոյանը ներկայացրել է քաղաքային անտառների կառուցման ծրագիրըԱրմեն Բեգոյանը ներկայացրել է քաղաքային անտառների կառուցման ծրագիրը
Ֆրանկ-Վալտեր Շտայնմայերն ընդգծել Է Գերմանիայի աջակցությունը Հայաստանի կառավարության խաղաղության օրակարգինՖրանկ-Վալտեր Շտայնմայերն ընդգծել Է Գերմանիայի աջակցությունը Հայաստանի կառավարության խաղաղության օրակարգին
Աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարարը խնդիրներ չի տեսնում արցախցիների համար բնակարանային ծրագրում և ապրիլի 1-ից աջակցության ծրագրերի դադարեցման առնչությամբԱշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարարը խնդիրներ չի տեսնում արցախցիների համար բնակարանային ծրագրում և ապրիլի 1-ից աջակցության ծրագրերի դադարեցման առնչությամբ
Իրանի և Ադրբեջանի նախագահները հեռախոսազրույց են ունեցելԻրանի և Ադրբեջանի նախագահները հեռախոսազրույց են ունեցել
Ացախցի պատգամավոր.Արցախցիների իրավունքների հարցը բարձրացվելու է այնքան ժամանակ, քանի դեռ Հայաստանում չի հայտնվել այդ իրավունքները պաշտպանելու ունակ իշխանությունԱցախցի պատգամավոր.Արցախցիների իրավունքների հարցը բարձրացվելու է այնքան ժամանակ, քանի դեռ Հայաստանում չի հայտնվել այդ իրավունքները պաշտպանելու ունակ իշխանություն
Արցախի քաղաքացիների իրավունքների պաշտպանության խորհուրդը ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարությանը կոչ է արել աջակցել արցախցիների խնդիրների լուծման համար արտասահմանյան ռեսուրսների ներգրավմանըԱրցախի քաղաքացիների իրավունքների պաշտպանության խորհուրդը ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարությանը կոչ է արել աջակցել արցախցիների խնդիրների լուծման համար արտասահմանյան ռեսուրսների ներգրավմանը
ՌՀՄ ղեկավար. Փաշինյանը հայ ժողովրդին հոգեբանական տեռորի է ենթարկումՌՀՄ ղեկավար. Փաշինյանը հայ ժողովրդին հոգեբանական տեռորի է ենթարկում
ՔԿ-ում 10 քրեական վարույթ է նախաձեռնվել  Գյումրիի ավագանու արտահերթ ընտրությունների ընթացքում կատարված ընտրախախտումների վերաբերյալՔԿ-ում 10 քրեական վարույթ է նախաձեռնվել  Գյումրիի ավագանու արտահերթ ընտրությունների ընթացքում կատարված ընտրախախտումների վերաբերյալ
"Երևանի կանաչապատում". քաղաքացիները դժգոհ են, բնապահպանները տագնապ են ազդարարում, քաղաքապետը հեգնում է ծառահատումների մասին, իսկ դրա համար պատասխանատուն ափսոսում է, որ հնարավոր չեղավ ամեն ինչ կտրել
Մոսկվայում լույս է տեսել Թուրքիայի ԱԳ նախարար Հաքան Ֆիդանի Մոսկվայում լույս է տեսել Թուրքիայի ԱԳ նախարար Հաքան Ֆիդանի "անձի կոդի" մասին գիրքը
«Հայաքավե». ընդդիմությունը կարողացավ վստահ հաղթանակ տանել Գյումրիում«Հայաքավե». ընդդիմությունը կարողացավ վստահ հաղթանակ տանել Գյումրիում
Ֆրանկ Վալտեր Շտայնմայերը հարգանքի տուրք է մատուցել Հայոց ցեղասպանության սուրբ նահատակների հիշատակինՖրանկ Վալտեր Շտայնմայերը հարգանքի տուրք է մատուցել Հայոց ցեղասպանության սուրբ նահատակների հիշատակին
Սարիկ Մինասյան. Շարունակելու ենք Գյումրու զարգացման և շենացման մեր բոլոր ծրագրերըՍարիկ Մինասյան. Շարունակելու ենք Գյումրու զարգացման և շենացման մեր բոլոր ծրագրերը
Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձներ է հղել իսլամական սրբազան Էյդ Ալ-Ֆիտր տոնի առիթովՓաշինյանը շնորհավորական ուղերձներ է հղել իսլամական սրբազան Էյդ Ալ-Ֆիտր տոնի առիթով
Հայաստանի նախկին օմբոուդսմեն. Գյումրիում և Փարաքարում երեկվա քվեարկության արդյունքները ցույց տվեցին հայ ժողովրդի իրական վերաբերմունքը երկրում քաղաքական իշխանության նկատմամբՀայաստանի նախկին օմբոուդսմեն. Գյումրիում և Փարաքարում երեկվա քվեարկության արդյունքները ցույց տվեցին հայ ժողովրդի իրական վերաբերմունքը երկրում քաղաքական իշխանության նկատմամբ
Մարդու իրավունքների պաշտպանի գրասենյակը հաղորդել է Գյումրիում և Փարաքարում ընտրությունների ընթացքում բազմաթիվ խախտումների մասինՄարդու իրավունքների պաշտպանի գրասենյակը հաղորդել է Գյումրիում և Փարաքարում ընտրությունների ընթացքում բազմաթիվ խախտումների մասին
Թշնամական կողմը կրակ է բացել Սյունիքի մարզի Խնածախ գյուղի բնակելի տան ուղղությամբ. Հայաստանի ՊՆԹշնամական կողմը կրակ է բացել Սյունիքի մարզի Խնածախ գյուղի բնակելի տան ուղղությամբ. Հայաստանի ՊՆ
Ընդդիմադիր Ընդդիմադիր "Միասնություն" դաշինքը հաղթում է Փարաքար խոշորացված համայնքի ավագանու ընտրություններում
Հայաստանի պաշտպանության նախարարությունը հերքել է թշնամու ապատեղեկատվությունըՀայաստանի պաշտպանության նախարարությունը հերքել է թշնամու ապատեղեկատվությունը
Գերմանիայի նախագահը պաշտոնական այցով ժամանել է ՀայաստանԳերմանիայի նախագահը պաշտոնական այցով ժամանել է Հայաստան
Փաշինյան. Ընտրողների կամքի վրա ապօրինի ազդեցության մասին բոլոր ահազանգերը պետք է մանրամասն քննվենՓաշինյան. Ընտրողների կամքի վրա ապօրինի ազդեցության մասին բոլոր ահազանգերը պետք է մանրամասն քննվեն
Հայաստանում կառավարող կուսակցությունը 14 տեղ է ստանում Գյումրիի ավագանիումՀայաստանում կառավարող կուսակցությունը 14 տեղ է ստանում Գյումրիի ավագանիում
Փաստաբան . Մեր պայքարը ոչ թե Հայաստանի իշխանությունների դեմ է, այլ՝ հանուն արցախցիների իրավունքներիՓաստաբան . Մեր պայքարը ոչ թե Հայաստանի իշխանությունների դեմ է, այլ՝ հանուն արցախցիների իրավունքների
Բագրատ Սրաբազանը սատարել է արցախցիների իրավունքների պաշտպանության համար հանրահավաքինԲագրատ Սրաբազանը սատարել է արցախցիների իրավունքների պաշտպանության համար հանրահավաքին
Գեղամ Ստեփանյան. Արցախյան էջի փակումը մեզ համար հավասարազոր է մեր գոյության իմաստազրկմանԳեղամ Ստեփանյան. Արցախյան էջի փակումը մեզ համար հավասարազոր է մեր գոյության իմաստազրկման
Հայ դիզայները մասնակցել է Մոսկովյան նորաձևության շաբաթինՀայ դիզայները մասնակցել է Մոսկովյան նորաձևության շաբաթին
Հայաստանի օմբուդսմենն ահազանգում է անձնական տվյալների պաշտպանության արդյունավետ մեխանիզմների բացակայության մասինՀայաստանի օմբուդսմենն ահազանգում է անձնական տվյալների պաշտպանության արդյունավետ մեխանիզմների բացակայության մասին
Մելիք Ադամյան փողոցում տարիներ շարունակ երեւանցիներին կիզիչ արեւից փրկող կնձնիները փոխարինել են դեկորատիվ գնդաձեւ կատալպաներովՄելիք Ադամյան փողոցում տարիներ շարունակ երեւանցիներին կիզիչ արեւից փրկող կնձնիները փոխարինել են դեկորատիվ գնդաձեւ կատալպաներով
Ինչու են քաղաքացիները զեղծարարության զոհ դառնում․ IDBank-ի մեկնաբանությունըԻնչու են քաղաքացիները զեղծարարության զոհ դառնում․ IDBank-ի մեկնաբանությունը
Հովիկ Աղազարյանին և Տարոն Մարգարյանին մեղադրանք է առաջադրվել և արգելվել է երկրից բացակայելՀովիկ Աղազարյանին և Տարոն Մարգարյանին մեղադրանք է առաջադրվել և արգելվել է երկրից բացակայել
Ռուսաստանի հայերի միության ղեկավարին Ռուսաստանի հայերի միության ղեկավարին "Զվարթնոց" օդանավակայանում պահելուց հետո թույլ են տվել մուտք գործել Հայաստան
Հայաստանի նախագահին իր հավատարմագրերն է հանձնել Չեռնոգորիայի նորանշանակ դեսպանըՀայաստանի նախագահին իր հավատարմագրերն է հանձնել Չեռնոգորիայի նորանշանակ դեսպանը
Հայաստանն ու Եգիպտոսը քննարկել են պաշտպանական ոլորտում համագործակցության հնարավորություններըՀայաստանն ու Եգիպտոսը քննարկել են պաշտպանական ոլորտում համագործակցության հնարավորությունները